BBQ omáčka zn. Mimozemšťan

Seznam surovin

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Najemno nakrájejte cibuli, česnek a chilli papričky. Máslo a pár lžic oleje rozehřejte ve středně velkém kastrolu na středně silném plameni (to můžete udělat na sporáku i na grilu), pak přidejte cibuli, česnek a chilli papričky a smažte za občasného promíchání 7 až 10 minut, až vše zvláční, ale nezabarví se.

2. Tak a teď můžete přidávat ty další úžasnosti. Vmíchejte med, cukr a hořčičný prášek, až bude směs hladká a dobře spojená – chcete přece, aby se všechny složky opravdu dobře poznaly. Vmíchejte zbylé přísady (kromě soli a pepře). A nakonec 200 ml vody, aby se to trochu zředilo. Uveďte do varu, pak plamen zmírněte a nechte vše povařit 45 minut až 1 hodinu nebo až to zhoustne a svaří se to – pokud omáčka houstne příliš, přidejte trochu vody a nakonec ochuťte solí a pepřem. Přeceďte do mísy a hned použijte nebo přelijte do vysterilizovaných sklenic a uchovejte v lednici až 2 týdny

3. Ty bláho! Právě jste si udělali svou vlastní BBQ omáčku od první kapky a tahle je sakra dobrá, přímo z jiný planety, prostě mimozemská. Čas vzbudit sousedy, vyvenčit psa a rozjet mejdan.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...