Bramborové taštičky s ořechy

Seznam surovin

Na náplň:

Na omáčku:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Povidla smícháme s rumem, perníkem, nadrobno nakrájeným sušeným ovocem a nadrcenými ořechy. 2/3 mléka přivedeme k varu. Zbylé mléko rozšleháme s pudinkovým práškem, cukrem, žloutky a solí, zavaříme do vroucího mléka a vaříme 10 minut.

Brambory nastrouháme najemno, prosypeme moukou a zlehka promícháme prsty. Do středu vklepneme vejce a osolíme. Ze směsi připravíme rychle těsto (při dlouhém zpracování začne řídnout). Těsto rozválíme na plát silný asi 2 mm, nakrájíme na čtverce 7x7 cm a na střed každého dáme ochucená povidla. Přehneme na polovinu do tvaru trojúhelníku a kraje pevně přimáčkneme prsty. Naplněné taštičky vložíme do vroucí osolené vody, asi po minutě je opatrně nadzvedneme ode dna a vaříme ještě 5 minut.

Strouhanku zvolna pražíme na másle, a když začne zlátnout, přidáme cukr a mícháme, dokud se cukr nerozpustí. Hotové taštičky vyjmeme, necháme odkapat na sítu, rozdělíme na talíře, doplníme omáčkou, posypeme opraženou strouhankou, strouhanou bílou čokoládou a podle chuti pocukrujeme.

Ingredience uvedeny na 12 taštiček.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...