Domácí zavináče

Seznam surovin

Na nálev 1:

Na nálev 2:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Přísady na nálev 1 dobře promícháme, až se sůl rozpustí. Připravené ryby pečlivě opláchneme pod studenou vodou a naskládáme do skleněné nebo kameninové nádoby. Zalijeme je připraveným nálevem, zakryjeme fólií, ryby zatížíme a necháme odležet v chladu asi 5 dní.

Smícháme přísady na nálev 2 a přivedeme k varu. Přidáme očištěnou mrkev a oloupanou cibuli nakrájené na nudličky, lehce je v nálevu povaříme a odstavíme z ohně. Vychladlý nálev přecedíme, zeleninu s kořením necháme dobře odkapat a odstraníme bobkový list.

Odleželé ryby vyjmeme z nálevu, po délce je opatrně rozpůlíme ostrým nožem a páteř a velké kosti vyloupneme. Takto připravené rybí půlky rozložíme na tác nebo prkénko. Poklademe je odkapanou mrkví a cibulí a přidáme na nudličky nakrájené okurky. Půlky i s náplní opatrně stočíme a závitky spíchneme párátkem, aby držely tvar.

Naplněné závitky vložíme do vhodné sklenice, zalijeme je scezeným nálevem 2, přidáme kolečka citronu, sklenici zakryjeme papírem, převážeme a uložíme v chladu ještě nejméně na 3 dny, aby se zavináče dobře proležely. Podáváme s čerstvým chlebem.

Poznámka k receptu

Rybí plátky můžete zavinout i nenaplněné a ve sklenici je proložit zeleninou.

Hodnocení: 5,0/5

Hodnotilo: 1

Vaše hodnocení: 5

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...