Květáková kaše s treskou

Seznam surovin

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Květák zbavíme listů a tvrdého košťálu, oddělíme z něj 6 největších růžiček a pokud má, tak i zachovalé křehké lístky. Růžičky květáku uvaříme do poloměkka v osolené vodě a ke konci přidáme i odložené lístky. Vyjmeme je, necháme odkapat a odložíme stranou. Do vývaru z květáku vložíme zbylý květák nakrájený na kousky, uvaříme je doměkka a necháme stát. Brambory nakrájíme na kousky a vložíme do vařící se osolené vody. Když jsou měkké, scedíme je, necháme z nich uniknout páru a ihned je prolisujeme přes jemné síto. Kousky květáku scedíme, rozmixujeme se smetanou, přivedeme k varu a zvolna vaříme, dokud směs nemá kašovitou konzistenci. Odstavíme ji, přidáme prolisované brambory, ochutíme pepřem a muškátovým květem a opatrně promícháme.

Toastový chléb nasekáme v sekacím strojku na drť a osmahneme ji dozlatova na lžíci oleje. Přimícháme nastrouhanou citronovou kůru a parmazán a směs necháme vychladnout. Filety opláchneme, osušíme a zprudka opečeme z jedné strany v pánvi na zbylém rozpáleném oleji. Po otočení filety osolíme, lehce pokapeme citronovou šťávou a zvolna pečeme asi 5 - 8 minut (podle síly filetů).

Uvařené růžičky květáku podélně překrojíme a prohřejeme spolu s květákovými lístky na másle. Připravenou kaši naplníme do cukrářského sáčku a nastříkáme na talíře. Přidáme prohřáté růžičky a lístky květáku, položíme na ně filety a posypeme je strouhankou s parmazánem.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...