Losos marinovaný v červeném rybízu

Seznam surovin

Losos:

Relish:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Filet přejeďte rukou, abyste nahmatali případné zapomenuté kůstky a pinzetou je odstraňte. Rybu rozdělte na dva stejně velké filety. Zapékací mísu nebo pekáč vyložte dvěma vrstvami potravinářské fólie a položte na dno jednu část filetu kůží dolů. Přelijte polovinou vermutu a cassisu. V míse smíchejte cukr, sůl, pepř, kopr a rybíz a směs nasypte na filet. Upěchujte, čímž uvolníte z bobulek rybízu šťávu. Směs zalijte zbylým vermutem a cassisem a překryjte druhým filetem lososa, tentokrát kůží nahoru. Zabalte do potravinářské fólie a zatižte konzervami nebo litinovým hrncem. Uložte rybu do lednice a nechte 2–3 dny marinovat. Před podáváním tekutinu, která z ryby vyteče, slijte a oškrábejte krustu z obou filetů.

2. Připravte relish. Smíchejte ocet s cukrem a šlehejte, dokud se cukr nerozpustí. Přidejte olej, hořčici a vymíchejte hladkou emulzi. Fenykl nakrájejte na tenké proužky, cibuli na klínky. Přidejte rybíz, kopr, dresink, podle chuti osolte, opepřete a dobře promíchejte.

3. Lososa nakrájejte na tenké plátky, odškrábněte z kůže a podávejte s relishem a kopečkem zakysané smetany. Zbylého lososa zabalte do čisté potravinářské fólie, uložte do lednice. Vydrží asi týden.

Poznámka k receptu

Trocha rybízu dodá marinovanému lososu nečekané rozměry. Červený je ostrý a výrazný, zkusit ale můžete i ten černý. Jeho chuť je robustnější, ale k rybě se také dobře hodí.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...