KRÁLÍK DUŠENÝ NA BYLINKÁCH

Seznam surovin

Bylinkový vývar:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Nejdřív připravte bylinkový vývar: do hrnce dejte všechny suroviny kromě vína, přiveďte je k varu a vařte asi 15 minut. Pak přidejte víno a zprudka vařte, dokud se neodvaří alespoň třetina tekutiny. Nálev nechte zchladnout a naložte do něj králíka. Marinujte přes noc.

2. Druhý den králíka osušte (vývar zatím uschovejte), osolte, opepřete a zaprašte moukou. V hrnci rozpalte polovinu oleje a maso zprudka opečte ze všech stran dozlatova. Cibuli a česnek nakrájejte nadrobno, rozpalte zbylý olej a orestujte. Pak přidejte králíka, podlijte bylinkovým vývarem a přidejte bylinky. Duste, dokud maso nezměkne, mělo by to trvat asi 30 minut.

3. Před koncem dušení orestujte na másle žampiony a šalotky a přidejte je k masu. Stačí na posledních 5–10 minut. Uvařte tagliatelle. Králíka podávejte přelitého omáčkou s těstovinami, šalotkami a žampiony.

Poznámka k receptu

Marinování v bylinkovém vývaru je postup, který stojí za zapamatování. Masu totiž dodá fantastickou chuť a křehkost. Hodí se i na přípravu jehněčího, telecího nebo pevnější drůbeže. Bylinky přizpůsobte druhu masa i receptu.

MARINOVÁNÍ PŘES NOC

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...