Boloňské ragú

Seznam surovin

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Cibuli nakrájejte nadrobno, mrkev a celer na kostičky. V litinovém hrnci rozpalte olej a máslo a orestujte cibuli. Přidejte mrkev, celer a za častého míchání asi 2 minuty opékejte. Přisypte mleté maso a zprudka je orestujte, vařečkou při tom rozbíjejte hrudky masa. Jakmile začne pouštět šťávu, osolte ho a opepřete - ragú díky tomu bude mít silnější chuť.

2. Stáhněte plamen, přilijte mléko a přidejte nastrouhaný muškátový oříšek. Na mírném ohni maso chvilku povařte. Pak přilijte víno, nechte trochu vyvařit a přidejte rajčata. Promíchejte a nechte nezakryté vařit na mírném ohni aspoň 3 hodiny. Občas omáčku promíchejte. Pokud je třeba, trochu podlijte vodou.

3. Jestli chcete ragú použít na lasagne nebo jako náplň do tortellin, neměla by v mase zůstat žádná tekutina. Chcete-li je podávat s těstovinami, trochu šťávy v něm můžete nechat. K podávání se nejvíc hodí ploché tagliatelle, duté rigattoni, zakroucené fusilli nebo conchiglie, které vypadají jako mušličky. A rozhodně nesmí chybět parmazán.

Poznámka k receptu

Inspirovali jsme se autorkou legendárních kuchařek Marcellou Hazan a místo červeného přidali bílé víno. Díky tomu má ragú velmi jemnou chuť. Můžete je použít jen tak k těstovinám, na lasagne nebo… To už necháme na vás.

Hodnocení: 5,0/5

Hodnotilo: 1

Vaše hodnocení: 5

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...