Plněné bramborové taštičky

Seznam surovin

Na náplň a omáčku:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Pudinkový prášek se žloutkem rozmícháme ve třetině mléka. Zbylé dvě třetiny mléka nalijeme do kastrůlku a přivedeme k varu. Přilijeme rozmíchaný pudinkový prášek, za stálého míchání povaříme do zhoustnutí a stáhneme z ohně. Z bílku a špetky soli ušleháme hustý sníh, přidáme k němu dvě třetiny cukru a vyšleháme dotuha. Takto připravený sníh vmícháme do připravené prochladlé pudinkové omáčky.

Zbylý cukr nasypeme na pánvičku a za stálého míchání ho necháme rozpustit a zkaramelizovat do světle hnědé barvy. Opatrně přilijeme sklenku vody, promícháme a povaříme, až vznikne hladký karamel.

Do mísy nastrouháme uvařené vychladlé brambory, přidáme mouku, krupici, vejce a špetku soli a opatrně krátce promícháme. Těsto rozválíme na pomoučeném válu na plát silný asi 2 mm a nakrájíme ho na čtverce. Do středu každého dáme lžičku džemu, čtverce uhlopříčně přeložíme na poloviny, okraje těsta k sobě opatrně přimáčkneme a taštičky skládáme na pomoučený tác.

Naplněné taštičky vložíme do velkého hrnce s vroucí osolenou vodou, opatrně je vařečkou odlepíme ode dna a vaříme zvolna 5 - 6 minut. Uvařené taštičky vyjmeme děrovanou naběračkou, rozdělíme na talíře, přelijeme omáčkou, doplníme karamelem a opraženými plátky mandlí a podáváme.

Hodnocení: 5,0/5

Hodnotilo: 1

Vaše hodnocení: 5

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...