Vietnamská polévka PHO

Seznam surovin

Ingredience do polévky:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Do hrnce dejte kosti, kližku a vše zalijte studenou vodou. Přiveďte k varu, slijte vodu, kosti omyjte a postup zopakujte – jen tentokrát přidejte i oháňku. Až přijde vývar znovu k varu a objeví se stejně tmavá pěna jako předtím, postup zopakujte. Pokud ne, ztlumte trochu plamen.

2. Rozpalte pánev s trochou olivového oleje. Zázvor oloupejte, podélně rozkrojte a naklepejte ho paličkou na maso. Cibuli oloupejte a překrojte napůl. Spolu s ostatním kořením vše osmahněte na pánvi dozlatova. Řiďte se zabarvením cibule, která by na řezu měla být tmavě hnědá.

3. Mezitím zkontrolujte vývar. Je možné, že se na hladině ještě vytvoří světlejší pěna než ta, kvůli které jste vývar slévali. Tentokrát už vývar neslévejte, ale vezměte obyčejné sítko a pěnu shora důkladně sesbírejte. Potom přidejte 2 lžíce soli na ochucení

4. Promíchejte, stáhněte plamen na minimum, aby hladina jen probublávala, a vývar táhněte 5–6 hodin. Přiklopte pokličkou, ale nechte malou škvírku, aby mohl vývar tzv. prodýchávat. Pokud se bude voda moc odpařovat, dolijte ji. Na závěr dochuťte solí nebo rybí omáčkou.

5. Připravte si všechny suroviny, se kterými se pho servíruje. Bylinky propláchněte v míse s vodou. Falešnou svíčkovou nakrájejte na co nejtenčí plátky. Chilli papričku nakrájejte nadrobno, cibuli na proužky a limetku na měsíčky. Nudle uvařte podle návodu na obalu.

6. Do hlubší misky dejte nudle, rozložte na ně nasekaný koriandr, jarní cibulku i nakrájenou červenou cibuli, maso, klíčky a papričky. Vše nakonec zalijte horkým vývarem a ihned podávejte. Samotnou chuť polévky dotáhněte limetkou a chilli. Polévku si může samozřejmě každý doladit sám tím, na co má zrovna chuť.

Poznámka k receptu

Už dlouho toužíte uvařit pravou vietnamskou pho? Nedivíme se. Polévka plná vůní exotiky a barev v domácím repertoáru rozhodně chybět nesmí. Je sice trošku náročnější na čas, ale určitě stojí za to, si počkat! Doba tažení vývaru je velmi důležitá. Každou hodinu se v něm totiž rozkládají chutě ze speciálního koření. Rozhodně tedy dobu varu nezkracujte.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...