CASSOULET S VEPŘOVOU KRKOVICÍ A KACHNOU

Seznam surovin

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Fazole přes noc namočené ve vodě propláchněte, zalijte čistou vodou a 10minut zprudka povařte. Pak je slijte, znovu propláchněte a nechte v hrnci, v němž se vařily. Krkovici nakrájejte na větší kousky, opečte ji v pánvi na oleji a přidejte k fazolím. Pak opečte cibule nakrájené nadrobno, kolečka mrkve i plátky česneku a dejte k fazolím. Zalijte vodou, aby bylo vše ponořené, přidejte koření, rajčatový protlak a bylinky, přiklopte a vařte asi hodinu nebo až budou fazole měkké.

2. Kůži na syrových kachních prsou nařízně- te do mřížky. Prsa položte kůží na suchou pánev, zahřívejte a opékejte. Když je kůže pěkně dozlatova opečená, otočte prsa a opečte je i z druhé strany. Vypečený tuk slijte, na pánvi ho nechte asi 2 lžíce a opečte na něm klobásky.

3. Když jsou fazole měkké, přesuňte obsah hrnce do keramické zapékací ná- doby, přidejte opečené klobásky, kachní prsa a překrojená rajčata. Vše protlačte mezi fazole tak, aby bylo maso víceméně ponořené. Posypejte strouhankou a dejte do trouby zapéct dozlatova – bude to trvat asi 30 minut.

Poznámka k receptu

Tohle jídlo vzniklo za stoleté války v oblé- haném francouzském městečku Castelnaudary. Obyvatelům docházelo jídlo, a tak jednoduše zkombinovali zásoby, které zbyly. Cassoulet jim dodal tolik síly, že se nakonec ubránili.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...