Vietnamská kuřecí křídla s arašídovou omáčkou

Seznam surovin

Marináda:

Arašídová omáčka:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. MARINÁDA: Česnek oloupejte a prolisujte do misky. Přidejte chilli papričku nakrájenou na proužky (marináda bude pikantnější, pokud ponecháte semínka), cibulku nakrájenou nadrobno a oloupaný a nastrouhaný zázvor. Přimíchejte lžičku nastrouhané limetové kůry a lžičku šťávy (zbytek schovejte do arašídové omáčky) a ostatní ingredience.

2. Kuřecí křídla vložte do marinády, dobře je v ní obalte, misku překryjte fólií a uložte přes noc do chladu.

3. ARAŠÍDOVÁ OMÁČKA: Jemně nakrájenou cibulku a oloupaný nasekaný česnek orestujte na lžíci oleje do změknutí. Vložte do mixéru, přidejte ostatní suroviny a promixujte, dokud se vše nespojí v pastu. Pokud je pasta příliš hustá, zřeďte ji při mixování horkou vodou.

4. Dřevěné hůlky (jednorázové jídelní nebo bambusové grilovací špejle) a kuchyňský provázek namočte na půl hodiny do studené vody. Křídla umístěte mezi dvě hůlky a na koncích hůlky svažte provázkem. Křídla grilujte na středním ohni asi 8 minut po kaž- dé straně. Podávejte s arašídovou omáčkou a pečivem.

Poznámka k receptu

Pokud objevíte v obchodě citronovou trávu, neváhejte s nákupem. Křídlům dodá ještě autentičtější chuť a ze zbytku připravíte velmi osvěžující čaj.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...