Tagliatelle s kořenovou petrželí a pancettou

Seznam surovin

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Nakrájejte petržel na tenká půlkolečka, kostičky či jiné oblíbené tvary. Také ji můžete nastrouhat škrabkou na dlouhé pásky, ale tím se výrazně zkrátí doba restování.

2. Nakrájejte pancettu na kostičky a na mírném plameni ji zahřívejte v nerezové pánvi, až začne pouštět tuk. Všímejte si, že neprská, nevyskakuje, jen ukázněně mění barvu. Jakmile zprůhlední, přidejte máslo a zvyšte teplotu. Na středním plameni zahřívejte, dokud máslo nepřestane pěnit. Pak přisypte petržel.

3. Osolte asi lžičkou soli, promíchejte a na deset minut přikryjte pokličkou. Občas odkryjte a promíchejte, aby se petržel nepřipálila. Pod pokličkou rychleji změkne. Pokud jste petržel nakrájeli škrabkou, tento krok vynechte.

4. Dejte vařit vodu na těstoviny. Až se začne vařit, osolte ji a těstoviny dál vařte podle návodu na sáčku.

5. Odkryjte petržel, míchejte častěji a restujte, dokud nezhnědne povrch petržele nebo dno pánve. Pak přisypte parmazán a podlijte jednou až dvěma naběračkami (100–200 ml) vody z těstovin. Ve velkých kuchyních se na to používá voda, ve které se rozpustil škrob z těstovin. Ta dokáže omáčku zahustit. U jednoporcových večeří je to spíš efekt na oko, ale aspoň budete vypadat jako opravdová šéfkuchařka.

6. K elegantně krémové omáčce přidejte nasekanou zelenou petrželku, ochutnejte (případně dochuťte), smíchejte se scezenými těstovinami a okamžitě podávejte.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...