Višňová roláda s griliášem

Seznam surovin

Na piškotové těsto:

Na náplň:

Na griliáš:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Vejce vyšleháme s cukrem do husté pěny. Opatrně po lžících zapracujeme prosátou mouku s práškem do pečiva a vešleháme olej a vodu. Plech vyložíme papírem na pečení, těsto na něj rozetřeme ve stejně silné vrstvě a pečeme 5 minut v troubě vyhřáté na 190 °C. Hotový plát překlopíme na vlhkou utěrku a srolujeme. Višňový kompot svaříme s cukrem a špetkou skořice. Podle potřeby ho zahustíme škrobem rozmíchaným ve studené vodě a necháme ho vychladit v lednici.

Plát na roládu rozvineme, sloupneme papír a potřeme ho rovnoměrně 2/3 tuhé šlehačky ušlehané se ztužovačem. Na kraj těsta klademe v řadě višně jednu vedle druhé, pak roládu svineme pomocí podložené utěrky a utáhneme. Kraje rolády můžeme zajistit gumičkou. I s utěrkou ji vložíme do lednice a necháme vychladit.

Cukr zalijeme vodou a pozvolna rozvaříme na mírném plameni. Za stálého míchání ho svaříme dorůžova. Přidáme drcené ořechy a opět několik minut za stálého míchání vaříme. Griliáš vylijeme na olejem vymazaný alobal s nadzvednutými kraji a necháme ho v chladu ztuhnout. Griliáš nadrtíme v plátně paličkou na maso, roládu potřeme zbylou šlehačkou a posypeme ji drceným griliášem.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...