REBARBOROVÝ MŘÍŽKOVÝ KOLÁČ

Seznam surovin

Korpus:

Náplň:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Nejdřív připravte těsto: v míse smíchejte mouku, cukr, sůl, máslo a sádlo. Rukama hněťte sypkou část směsi s máslem a sádlem, dokud nezačne připomínat jemnou strouhanku. Přidejte ocet, vodu a spojte dohromady v hrubé těsto. Hotové těsto zabalte do potravinářské fólie a dejte alespoň na 30 minut odpočinout do lednice.

2. Vyndejte těsto z lednice a rozdělte na 2 části. První část vyválejte na čtverec o tloušťce asi 3mm a vyložte jím dno zapékací formy. Posypte mandlovou moučkou.

3. Troubu předehřejte na 170°C. Jahody očistěte a nakrájejte na kostičky, rebarboru omyjte a nakrájejte asi na 1cm kousky. Dejte vše do jedné mísy, přidejte cukr, kukuřičný škrob a promíchejte. Hotovou směs vložte do zapékací mísy.

4. Rozválejte druhou část těsta asi na tloušťku 4mm a vykrájejte asi 16 proužků. Na vrchu koláče vytvořte z proužků mřížkový vzor. Na závěr stlačte okraje a ořízněte přebytečné těsto.

5. Vejce rozšlehejte, potřete jím koláčové těsto a posypte cukrem. Vložte do předehřáté trouby a pečte na 170°C asi 1 hodinu do zlatohněda. Před podáváním nechte 30 minut odležet.

Poznámka k receptu

Pokud milujete vůni jahod, tenhle recept nesmíte vynechat. Po vyndání z trouby totiž koláč provoní celý byt létem.

Hodnocení: 3,0/5

Hodnotilo: 1

Vaše hodnocení: 3

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...