Funfetti Cake

Seznam surovin

Korpus:

Krém:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Troubu předehřejte na 180 °C. Dortové formy vymažte máslem a vyložte pečicím papírem. Do větší mísy prosejte mouku, sodu, prášek do pečiva, sůl a promíchejte. V míse od robotu vyšlehejte máslo na nejvyšší rychlost do krémové konzistence, trvá to asi 3 minuty. Přidejte cukr a šlehejte na nejvyšší rychlost 5 minut, seškrábněte krém ze stěn mísy a ještě pořádně prošlehejte.

2. Snižte rychlost na poloviční výkon a jedno po druhém zašlehejte vejce. Nakonec přidejte vanilkový extrakt a ještě jednou promíchejte. Snižte rychlost na minimum, přidejte třetinu suchých ingrediencí, promíchejte, nalijte třetinu množství podmáslí a takto pokračujte, dokud nespotřebujete veškeré podmáslí a suché ingredience, kterými byste měli skončit.

3. V menší misce vyšlehejte elektrickým šlehačem sníh z bílků a opatrně ho pomocí stěrky vmíchejte do těsta. Těsto rovnoměrně rozdělte do připravených forem (pokud jich tolik nemáte, pečte korpusy postupně a zbylé těsto zatím uložte do lednice), vložte do vyhřáté trouby a pečte 25 minut nebo dokud párátko zapíchnuté doprostřed korpusu nevytáhnete čisté. Upečené korpusy nechte důkladně vychladnout, nejlépe na mřížce.

4. Elektrickým šlehačem vyšlehejte máslo na bílý krém, trvá to asi 5 minut. Zašlehejte krémový sýr a cukr a dejte do lednice. Vychladlé korpusy potřete vrstvou krému, naskládejte je na sebe a celý dort potřete krémem. Ozdobte barevnými kuličkami a nechte alespoň hodinu rozležet v lednici.

TIP: Jakmile do těsta zapracujete sníh, můžete přidat i pár lžic barevných kuliček na zdobení. V korpusu pak na řezu vytvoří efektní mramorování.

Poznámka k receptu

Vynikající vanilkový korpus se u vás bezpochyby zabydlí, skvěle se hodí ke každé slavnostní příležitosti. Do krému můžete přidat i pár kapek limetové šťávy, dodají chuti svěžest.

Hodnocení: 3,0/5

Hodnotilo: 1

Vaše hodnocení: 3

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...