Tereziiny ZÁZVOROVÉ SUŠENKY S CITRONOVÝM KRÉMEM

Seznam surovin

Náplň:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Troubu předehřejte na 190 °C, plech vyložte pečicím papírem. Ve velké míse vyšlehejte změklé máslo s oběma cukry do nadýchaného krému, přidejte vejce, prošlehejte a nakonec vmíchejte melasu. V menší misce smíchejte mouku, jedlou sodu, koření, sůl a přidejte k máslové směsi. Umíchejte lepivé těsto, ze kterého rukama vyválejte kuličky a položte je na připravený plech. Mezi jednotlivými bochánky nechte rozestup, aby se sušenky nespojily. Vložte do trouby a pečte 10–15 minut.

2. Upečené sušenky nechte na plechu lehce zchladnout, přendejte je na mřížku a nechte zcela vystydnout. Mezitím připravte krém. Krémový sýr přendejte do misky a promíchejte. Přidávejte vanilkový extrakt a postupně moučkový cukr podle chuti. Krém přendejte do cukrářského sáčku a odřízněte špičku. Vyberte sušenky podobného tvaru, na spodní poloviny sušenek nastříkejte krém a přiklopte zbylými sušenkami. Ihned podávejte.

Poznámka k receptu

Pikantní chuť zázvoru dodává sušenkám mimořádný šmrnc. Jsou skvělé jen tak samotné, když je ale naplníte krémem, nezahanbí vás ani před hosty.

1 plech

Hodnocení: 4,0/5

Hodnotilo: 1

Vaše hodnocení: 4

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...