Obilný salát s kuřetem, cuketou a kozím sýrem

Seznam surovin

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Rozinky nasypte do misky, zalijte je vodou a nechte 30 minut odstát, pak je sceďte a vymačkejte z nich vodu.

2. Do velkého rendlíku nasypte kroupy, zalijte je osolenou vodou a přiveďte k varu. Vařte, dokud kroupy nebudou nadýchané, ale pořád ještě malinko křupavé (obvykle to trvá 15–18 minut). Pak je sceďte a propláchněte studenou vodou, abyste zastavili zbytkový var. Nakonec je vsypte do velké mísy.

3.V grilovací nebo nepřilnavé pánvi rozehřejte 1 lžíci olivového oleje, až se z něj začne kouřit, pak vsypte nakrájené kuřecí maso a na plátky nakrájenou cuketu. Opékejte je 3 minuty z každé strany, průběžně je potírejte olivovým olejem. Maso by mělo být zcela propečené.

4. Do mísy přidejte rajčata nakrájená na klínky, nadrobený kozí sýr, rozinky a nasekanou rukolu. Zakápněte zbývajícími 3 lžícemi olivového oleje, osolte, posypejte citronovou kůrou a vymačkejte citronovou šťávu. Přidejte mátové lístky a dobře promíchejte, aby se vše obalilo zálivkou. Salát obložte kuřecím masem, cuketou a podávejte. obilný salát s kuřetem, cuketou a kozím sýrem.

Poznámka k receptu

Tenhle salát si Eleonora připravuje, když si dá předsevzetí, že bude jíst zdravěji. Líbí se jí snadná příprava i rychlost a také fakt, že se suroviny dají libovolně obměňovat. Proto recept berte jen jako odrazový můstek k vlastním variacím.

namáčení rozinek 30 minut

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...