ČERVENÉ KARÍ S KREVETAMI

Seznam surovin

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Ve větší pánvi (ideální je wok) rozpalte lžíci oleje a zprudka na něm opečte zá- zvor a česnek. Přidejte kari pastu (začněte 2 lžícemi, v průběhu vaření můžete přidá- vat) a lehce ji orestujte. Zalijte asi třetinou kokosového mléka a nechte probublat asi 5 minut, aby se tuk začal oddělovat od tekutiny. Pak přilijte zbytek mléka a přiveďte k varu.

2. Přidejte krevety a 2 natrhané kafrové listy a stáhněte plamen, krevetám stačí pár minut, jinak budou gumové. Začněte s dochucováním: nejdřív přidejte 1 lžíci cukru a 4 lžíce rybí omáčky a zakápněte limetovou šťávou. Vylaďte chuť podle sebe a případně přidejte cukr, limetovou šťávu nebo rybí omáčku.

3. Zeleninu zprudka opečte na další pánvi nebo ji jednoduše přidejte do karí syrovou. Měla by ale zůstat křupavá, stačí ji vařit pár minut. Hotové karí podávejte s rýží ozdobenou nasekanými kafrovými listy, nasekanou chilli papričkou a thajskou bazalkou.

Poznámka k receptu

Výrazné thajské pikantní karí z červených chilli papriček rozproudí vaše chuťové pohárky. Krevety můžete buď vynechat a vykouzlit tak vegetariánské karí, nebo je vyměnit třeba za krůtí či kuřecí maso.

Hodnocení: 5,0/5

Hodnotilo: 1

Vaše hodnocení: 5

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...