Plněné skládané zelí s mletým masem

Seznam surovin

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Hlávku očistíme a povaříme 7 minut v osolené vodě. Zprudka ji zchladíme ve studené vodě, necháme odkapat a opatrně ji rozebereme na listy. Osušíme je, tuhé středy listů seřízneme nožem a mírně rozklepeme paličkou na maso.

Mleté maso vložíme do mísy, přidáme vejce, strouhanku, hořčici, utřený česnek, petrželku a cibulovou nať, osolíme, opepříme a důkladně promícháme, až vznikne kompaktní hmota, kterou necháme krátce v chladu odležet.

Kulatou ohnivzdornou mísu vyložíme papírem na pečení, potřeme ho rozpuštěným máslem a mísu vyložíme největšími zelnými listy tak, aby se mírně překrývaly a přesahovaly přes okraj mísy. Potřeme je polovinou masové hmoty a obložíme téměř všemi zbylými listy, na které rozložíme zbylou masovou hmotu. Překryjeme ji přečnívajícími zelnými listy, které přeložíme směrem do středu, případně i zbylými zelnými listy, a vše mírně přitlačíme.

Mísu vložíme do hrnce naplněného vodou tak, aby byla do poloviny ponořená, a dusíme 2 hodiny v troubě vyhřáté na 150 °C. Pak mísu opatrně vyjmeme, nad dřezem stlačíme vršek zelí talířkem, aby vytekla přebytečná šťáva, zelí překlopíme na talíř a nakrájíme na porce.

Poznámka k receptu

Zelí podávejte s bílým pečivem či měkkým chlebem nebo s rajčatovou omáčkou a dušenou rýží.

Hodnocení: 3,5/5

Hodnotilo: 2

Vaše hodnocení: 5

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...