Jehněčí kotlety

Seznam surovin

Omáčka:

Příloha:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Začněte přípravou brambor: oloupejte je a nakrájejte, drobné brambory nechte vcelku. Dejte je do velkého hrnce, aby tvořily pouze jednu vrstvu. Vařte je v osolené vodě, dokud nebudou téměř měkké, a pak většinu vody slijte – na dně by měla zůstat jen asi 1 cm vysoká hladina. Vraťte hrnec na plotnu, přidejte máslo, med a promíchejte. Brambory vařte na středním ohni asi 10–15 minut a občas je promíchejte. Voda se zčásti odpaří a s máslem a medem vytvoří hustou, lesklou šťávu, která brambory obalí. Nakonec jemně zkaramelizuje a na bramborách vytvoří zlatavou krustu.

2. Zatímco se brambory vaří, nasekejte mátu nadrobno a dejte ji do misky. V malém rendlíku přiveďte k varu vodu, ocet a med, promíchejte a přelijte přes mátu.

3. V misce smíchejte koření na kotlety – sůl, pepř, koriandr, kajenský pepř a citronovou kůru. Směsí z obou stran kotlety potřete. Jakmile budou brambory hotové, rozpalte v pánvi olej a kotlety z obou stran zprudka opečte dozlatova, čas závisí na výšce masa, měly by stačit 3–4 minuty z každé strany. Kotlety podávejte s bramborami a mátovou omáčkou.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...