Krůtí roláda se sušeným ovocem

Seznam surovin

Na omáčku:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Váleček krůtích prsou položíme na prkénko kolmo k sobě, podélně ho nařízneme asi do hloubky 3 cm a směrem doleva pokračujeme v odřezávání takto silného plátu masa v délce asi 10 cm (výsledný tvar by měl působit jako částečně rozvinutá role papíru). Plát masa naklepeme a ze dvou třetin směrem od nerozkrojené části ho poklademe nakládanými nebo podušenými čerstvými houbami. Lehce ho osolíme a stočíme zpět do válečku. Plátky uzeného rozložíme na prkénko tak, aby se lehce překrývaly, a opatrně do nich zavineme naplněné maso. Roládu ovážeme kuchyňským provázkem a krátce ji ze všech stran zprudka opečeme na oleji. Přeložíme ji do pekáčku, přelijeme máslem a pečeme asi 20 – 25 minut v troubě vyhřáté na 160 °C.

Mezitím v kastrolu zesklovatíme na oleji drobně nakrájenou cibuli, zalijeme ji vínem, přidáme med a překrojené fíky a vše svaříme asi na polovinu původního množství. Pak přidáme švestky, přilijeme asi 1 dl vývaru a zvolna dusíme doměkka. Na závěr přidáme zbylý vývar a strouhaný perník a omáčku zvolna povaříme ještě asi 10 minut.

Očištěné růžičky kapusty rozkrojíme na čtvrtiny a krátce je povaříme v osolené vodě, aby kapusta zůstala pevná.

Upečenou roládu zbavíme provázku, necháme alespoň 5 minut na teplém místě dojít a teprve pak ji nakrájíme na plátky. Výpek z pekáčku vmícháme do omáčky a podle chuti ji přisolíme. Roládu rozdělíme na talíře, přidáme omáčku a růžičkovou kapustu a jako přílohu podáváme různé jemné knedlíky, bramborové placičky nebo šišky.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...