Játrová paštika

Seznam surovin

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Vařené maso nasekejte nadrobno a umelte ho spolu s očištěnými syrovými játry. Můžete ho i rozmixovat, dejte ale pozor, ať se nezahřívá. Přidejte sůl, koření a nadrobno nasekanou cibuli. Pokud chcete mít paštiku opravdu jemnou a krémovou, ještě ji propasírujte přes hladké síto.

2. Hotovou směs dejte do malé zapékací misky do pekáčku s vodou a pečte ve vodní lázni na 90 °C asi 1 hodinu. Pak ji nechte zcela vychladnout, zalijte rozpuštěným sádlem a posypte růžovým pepřem. Nechte v chladu ztuhnout a podávejte. V Našem masu paštiku dělají trochu jinak - podle receptu z 19. století ji narážejí do hovězího střeva, zavážou do tvaru podkovy a vaří při teplotě 80 °C, dokud vnitřní teplota není 72 °C (trvá to asi 30 - 45 minut). Nakonec ji ještě lehce zaudí.

Poznámka k receptu

  • Na paštiku vybírejte tučnější maso, jako jsou laloky, bůček nebo tučnější ořez. Paštika má výraznou játrovou chuť, a navíc je fantasticky krémová. Opravdový fajnšmekři pak mohou zkusit originální recept řeznictví a paštiku vařit v hovězím střívku.

Hodnocení: 3,0/5

Hodnotilo: 1

Vaše hodnocení: 3

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...