Velikonoční bábovka

Seznam surovin

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Uzený bůček nakrájíme na drobné kostičky, přidáme k mletému masu, osolíme a opepříme. Toastový chléb namočíme v mléce, roztrháme na drobné kousky a přidáme k masu.

Jarní cibulku a stonek celeru nakrájíme nadrobno, pórek na kolečka, pažitku a bylinky nasekáme nahrubo. Žampiony nakrájíme na plátky. Česnek prolisujeme. Vše smícháme s masem, přidáme celé vejce a důkladně prohněteme. Můžeme ještě podle chuti osolit a opepřit, přidáme špetku muškátového květu. Zbylá vejce uvaříme natvrdo.

Bábovkovou formu vymažeme máslem a vyložíme rozváleným listovým těstem tak, aby těsto přesahovalo přes okraje formy na bocích i u vnitřního komínku. Prsty těsto dobře umačkáme ke stěnám formy. Na těsto rozložíme plátky anglické slaniny a přidáme silnější vrstvu lehce spařeného baby špenátu na dno formy i po stranách. Špenát přidáváme po částech (ve vrstvách) tak, jak formu postupně plníme masovou směsí. Polovinu masové směsi nejprve upěchujeme na dno, po obvodu na ni rovnoměrně rozložíme uvařená a oloupaná vařená vejce a překryjeme je zbylou masovou směsí, kterou jemně prsty napěchujeme kolem vajec. Navrch dáme ještě vrstvu baby špenátu a přidáme kousek másla.

Konce anglické slaniny přehneme přes špenát, stejně tak i okraje listového těsta, které by mělo zakrýt celou náplň. Naplněnou formu vložíme do trouby vyhřáté na 200 °C a bábovku pečeme asi 60 minut.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...