Smažené taštičky s houbovou náplní

Seznam surovin

Na náplň:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

V hrnku nebo misce rozmícháme menší množství vlažného mléka s droždím, několika lžícemi mouky a lžičkou cukru, zakryjeme utěrkou a na teplém místě necháme vzejít. Do mísy nasypeme prosátou mouku, přilijeme zbylé vlažné mléko, přidáme žloutek, rozpuštěný vlažný tuk a nakonec vzešlý kvásek a za postupného přisypávání soli důkladně vše promícháme vařečkou, až se těsto spojí (trvá to nejméně 20 minut). Zpracované těsto setřeme z vařečky a stěn mísy, jemně poprášíme moukou, zakryjeme utěrkou a necháme na teplém místě (nejvýše do 40 °C) na 30 minut vykynout. Pak ho několikrát promícháme, aby se provzdušnilo, a necháme v míse dokynout, až zdvojnásobí svůj objem.

Očištěné žampiony nakrájíme na plátky a společně s nakrájenou jarní cibulkou je osolíme a podusíme na oleji. Přimícháme tymián a máslo, opepříme a mícháme, dokud směs nezhoustne. Odstavíme ji z ohně a necháme vychladnout.

Vykynuté těsto rozválíme na pomoučeném válu na plát a nakrájíme ho na čtverce o rozměrech 7 x 7 cm. Do středu každého dáme proužek náplně, těsto přes ni v půlce přehneme a okraje k sobě přimáčkneme (vzniknou plněné obdélníčky). Necháme je na pomoučeném válu ještě 15 minut nakynout a pak je usmažíme ve větším množství středně rozehřátého oleje dozlatova. Taštičky necháme odkapat na savém ubrousku a ihned podáváme.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...