TVAROHOVO-CITRONOVÉ SKLENIČKY

Seznam surovin

Lemon curd:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Nejdřív připravte lemon curd: do skleněné nebo nerezové misky vhodné do vodní lázně nalijte citronovou šťávu a přisypte cukr. Promíchejte a nechte cukr nad parou zcela rozpustit. Přidejte na kostičky nakrájené máslo a promíchejte. Ve chvíli, kdy se máslo rozpustí, přidejte žloutky promíchané s vejcem a za stálého míchání vařte do lehkého zhoustnutí. Krém přeceďte přes jemné sítko do sklenice, překryjte potravinářskou fólií a nechte přes noc vychladit. Ideálně v lednici, kde dokonale ztuhne.

2. Smetanu vyšlehejte dotuha. Do mísy dejte tvaroh, oslaďte podle chuti a dobře rozmíchejte. Opatrně zapracujte šlehačku a dejte první vrstvu do skleniček. Oreo rozmixujte ve food processoru, drobečky nasypte na tvarohovou vrstvu a přidejte na ně lemon curd. Znovu nasypte sušenky, přidejte druhou vrstvu tvarohu a vršek ozdobte rozlámanými sušenkami.

Poznámka k receptu

I když se může zdát zvláštní míchat navinulý tvaroh s kyselým citronovým krémem, ve skutečnosti jde o jedinečnou kombinaci. Obě suroviny se skvěle doplňují. Až budete ze skleničky jíst, obsah promíchejte a třeba trochu lemon curdu i přidejte. Nám to tak chutnalo nejvíc.

CHLAZENÍ PŘES NOC

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...