Ořechová roláda se šlehačkou

Seznam surovin

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

V míse utřeme moučkový cukr se žloutky a vanilinovým cukrem do pěny. Pak opatrně po částech vmícháme sníh ušlehaný z bílků a na závěr přidáme nastrouhané ořechy. Plech pokryjeme papírem na pečení, který ještě potřeme tukem a nalijeme na něj připravené ořechové těsto. Vložíme je do trouby vyhřáté asi na 180 °C a pečeme přibližně 10 – 12 minut.

Upečený plát těsta necháme na plechu s papírem vychladnout, pak ho opatrně překlopíme spodní stranou nahoru na pracovní desku pokrytou čistým papírem na pečení, z plátu stáhneme papír, na kterém se těsto peklo, a plát potřeme ušlehanou smetanou (část smetany si necháme stranou na ozdobení rolády).

Plát těsta znovu stočíme pomocí papíru do rolády, povrch potřeme rozehřátou čokoládovou polevou a vmáčkneme do ní půlky větších hezkých ořechů. Roládu necháme vychladnout v chladničce a před podáváním ji ozdobíme ušlehanou smetanou, kterou jsme si schovali.

Poznámka k receptu

Roláda je vynikající i s jinými druhy ořechů, třeba s lískovými oříšky. Jindy můžete bez obav použít třeba strouhané mandle.

Hodnocení: 5,0/5

Hodnotilo: 2

Vaše hodnocení: 5

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...