Řezy s bramborovo-meruňkovou pěnou

Seznam surovin

Na krém:

Na želé:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Meruňky na krém vypeckujeme, rozmixujeme je s cukrem a uložíme v chladu. Připravíme těsto. V míse smícháme olej, vejce a prolisované brambory. Přidáme směs na makovec, mák a cukr a umícháme vláčné těsto, které nalijeme na vymazaný a vysypaný plech, vložíme do trouby vyhřáté na 170 °C a upečeme (asi 30 minut). Hotový makovec necháme na plechu vychladnout a pak po okrajích utvoříme ze silnějšího pruhu alobalu asi 6 cm vysokou ohrádku.

Želatinu na krém zalijeme 0,8 dl vody a necháme alespoň 10 minut nabobtnat v misce. Pak ji rozpustíme (nejlépe vložením misky zakryté fólií na několik vteřin do mikrovlnné trouby) a vmícháme do lehce nahřátých rozmixovaných meruněk. Vmícháme prolisované brambory a když začne krém lehce tuhnout, přimícháme ušlehanou smetanu. Krém nalijeme na makovec na plechu a necháme vychladnout.

Meruňky na želé vypeckujeme, nakrájíme, zasypeme cukrem a rozvaříme. Po částečném zchladnutí je rozmixujeme. Želatinu zalijeme vínem (vodou), necháme nabobtnat a pak rozpustíme. Vmícháme ji do meruněk, želé nalijeme na ztuhlý krém a vše necháme ztuhnout v chladu.

Před podáváním moučník nakrájíme na řezy.

Hodnocení: 4,5/5

Hodnotilo: 2

Vaše hodnocení: 5

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...