Broskvový čajový koláč

Seznam surovin

Na těsto:

Na náplň:

Kromě toho:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Do mísy prosejeme mouku, přidáme máslo nakrájené na malé kostičky a prsty vše rychle zpracujeme na drobenku. Vejce rozšleháme ve skleničce a dolijeme studenou vodou na množství 60 ml. Přidáme ho spolu s cukrem k drobence a rychle vypracujeme hladké těsto. Zabalíme ho do mikrotenové fólie a uložíme alespoň na hodinu do chladničky.

Odleželé těsto necháme 15 minut ohřát při pokojové teplotě a pak ho rozválíme na pomoučeném válu na kulatý plát, Vyložíme jím kulatou koláčovou formu a přebytečné okraje odřízneme a uschováme si je. Dno propícháme vidličkou, zakryjeme ho kruhem vystřiženým z papíru na pečení a zasypeme vrstvou suchých luštěnin. Formu vložíme do trouby vyhřáté na 190 °C a pečeme asi 15 minut, až začne těsto na okrajích zlátnout.

Mezitím v kastrolu přivedeme k varu mléko se smetanou. Přidáme čajové sáčky, odstavíme z ohně, sáčky necháme louhovat 10 minut a pak je vyjmeme. V míse rozšleháme mouku se žloutky a cukrem na hladkou směs. Nalijeme ji do mléka se smetanou a pomalu zahříváme a mícháme, dokud směs nezhoustne. Přecedíme ji přes sítko do misky a necháme vychladnout.

Z předpečeného těsta odstraníme papír s luštěninami, rozetřeme na něj připravenou náplň a ve dvou kruzích na ni rozložíme broskve nakrájené na měsíčky. Schovaný zbytek těsta znovu rozválíme na plát a vykrojíme z něj formičkou kolečka. Přitiskneme je na okraj koláče tak, aby kolečka částečně přesahovala přes okraj formy a přebytečné těsto znovu odkrojíme. Pak koláč posypeme krystalovým cukrem a mandlemi, vložíme ho do trouby vyhřáté na 180 °C a pečeme ještě 15 – 20 minut.

Poznámka k receptu

Koláč podávejte s kopečkem čerstvě ušlehané smetany nebo vanilkové zmrzliny.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...