Vanilkové cupcakes

Seznam surovin

Na cupcakes:

Krém:

Zdobení:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Plech na muffiny vyložte papírovými košíčky, troubu předehřejte na 180 °C. Ve větší míse smíchejte mouku, cukr, sůl, prášek do pečiva a přidejte na kostičky nakrájené změklé máslo. Promíchejte a po jednom zašlehávejte vejce, nakonec přidejte vanilkový extrakt a zakysanou smetanu. Míchejte, dokud nezískáte hladké těsto. Tím naplňte košíčky do dvou třetin a pečte 20 - 25 minut. Nechte vychladnout na mřížce.

2. Než cupcakes vychladnou, připravte oba krémy. Na přípravu vanilkového smíchejte semínka z vanilkového lusku se smetanou a vyšlehejte ji dotuha. Oslaďte polovinu mascarpone podle chuti a stěrkou k němu opatrně vmíchejte ušlehanou smetanu. Hotovým krémem naplňte cukrářský sáček s hvězdicovitou zdobicí špičkou a uložte do lednice.

3. Na přípravu čokoládového krému rozpusťte ve vodní lázni kvalitní hořkou čokoládu a nechte ji zchladnout. Jakmile má čokoláda pokojovou teplotu, pomocí metličky ji pomalu zašlehejte do zbylého mascarpone a hotovým krémem opět naplňte cukrářský sáček (tentokrát s hladkou zdobicí špičkou) a uložte do lednice.

4. Ozdobte cupcakes: na polovinu korpusů naneste po obvodu vanilkový krém a posypte ho opraženým kokosem. Do vzniklého „hnízda“ vložte vajíčka, která si připravíte z obarveného marcipánu. Ze zbylého marcipánu vytvořte ozdoby k čokoládovému krému - část marcipánu obarvěte kakaem, vyválejte a vykrájejte králičí uši. Přírodním marcipá- nem vytvořte vnitřek ucha, polovinu z připravených uší ohněte pomocí špejle. Cupcakes ozdobte čokoládovým krémem a zasuňte do něj uši, vždy jedno rovné a druhé šibalsky ohnuté.

Poznámka k receptu

Výhodou cupcakes je, že je snadno převléknete podle příležitosti, kdy je chcete podávat. Stačí vtipné zdobení a máte veselou velikonoční dekoraci.

Hodnocení: 4,0/5

Hodnotilo: 1

Vaše hodnocení: 4

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...