Cupcakes

Seznam surovin

Cupcakes:

Krém:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Do větší mísy prosijte mouku, jedlou sodu, kypřicí prášek a špetku soli. V menší misce lehce prošlehejte vejce s cukrem a poté přilijte olej, mléko, vanilkový extrakt a ocet a znovu dobře prošlehejte. Tekutou směs vlijte k sypké a míchejte, dokud nezískáte hladké těsto.

2. Polovinu těsta přemístěte zpět do menší misky a potravinářským barvivem obarvěte na požadovaný odstín. Pak je vylijte do vymazané zapékací misky a pečte 15 - 18 minut při 180 °C. Nechte zchladnout.

3. Z plátu upečeného těsta opatrně seřízněte vrchní, spodní i boční části, které jsou příliš vypečené, abyste získali pouze měkkou a krásně barevnou střídu. Z té opatrně vykrajovátkem nebo nožem vykrájejte srdce.

4. Srdíčko vždy vložte do formičky na muffiny a opatrně je zalijte syrovým, neobarveným těstem. Dbejte na to, aby srdce bylo těstem obklopeno a aby se nevychylovalo do stran. Těsto by mělo sahat do tří čtvrtin formičky, pokud je srdíčko větší, nevadí to, pouze ho lehce polijte těstem, aby se nepřipálilo. Cupcakes vložte do trouby a opět pečte 15 - 18 minut při 180 °C. Poté je nechte vychladnout.

5. Připravte si krém - sýr šlehejte dohladka s moučkovým cukrem. Maliny (mohou být i mražené) rozmixujte a případně propasírujte přes sítko. Ušlehejte dotuha smetanu. Šlehačku i pyré opatrně smíchejte se sýrem. Krémem naplňte cukrářský sáček a ozdobte cupcakes podle své fantazie.

Poznámka k receptu

  • Cupcakes se obvykle jedí rukama, na tyhle se vám však vyplatí vzít nůž - nenápadné vanilkové dortíky totiž skrývají tajemství.

  • Co všechno se dá ukrýt do cupcakes? • Nechcete-li používat potravinářské barvivo, vmíchejte do části těsta kakao. • Z těsta můžete vykrájet libovolné tvary - třeba iniciály či oblíbené symboly. Jako dárek k narozeninám můžete věnovat cupcakes, které po rozkrojení odhalí věk oslavence. • Nemusíte péct jen cupcakes. Zvolený tvar naskládejte do formy na chlebíček, zalijte těstem a upečte. Tvary musí být naskládány opravdu hustě za sebou, aby se mezi ně nedostalo syrové těsto. Počítejte tedy s tím, že budete potřebovat další pár rukou, který vám tvary přidrží.

Hodnocení: 5,0/5

Hodnotilo: 1

Vaše hodnocení: 5

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...