Ořechovo-čokoládové košíčky

Seznam surovin

Na ozdobení:

Na náplň:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Uvařené brambory oloupeme a nastrouháme je na jemném struhadle do mísy (nebo je prolisujeme lisem na brambory). Přidáme cukr, mouku a mleté ořechy, přilijeme rozpuštěnou čokoládu a opatrně zpracujeme, až vznikne vláčné těsto.

Formičky na košíčky lehce vymažeme tukem, namačkáme do nich kousky těsta a košíčky pečeme asi 10 minut při 180 °C. Košíčky po upečení ihned vyklopíme z formiček.

Zatímco upečené košíčky chladnou, připravíme si náplň. V malém kastrůlku smícháme přecezenou štávu vymačkanou z citronu s cukrem a malou sklenkou vody. Směs zahřejeme, až se cukr rozpustí. Dobře zralý měkký banán oloupeme a rozmačkáme vidličkou. Vmícháme ho do cukrové směsi a vaříme za stálého míchání, až vznikne hustý hladký krém.
Krém stáhneme z ohně, přidáme žloutek a rychle ho v horkém krému rozmícháme, aby se nesrazil. Kastrůlek postavíme znovu na oheň, krém zahřejeme a při nízké teplotě mícháme, dokud krém znovu nezhoustne. Horký hustý krém přelijeme do misky a necháme vychladnout. Na závěr do krému vmícháme změklé máslo.

Krém nastříkáme pomocí cukrářského sáčku do košíčků, doplníme je šlehačkou, tenkými plátky ananasu a banánu potřenými citronovou štávou a posypeme pistáciemi.

Poznámka k receptu

Nemáte-li rádi pistácie, posypte košíčky vlašskými nebo lískovými oříšky.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...