PUB burgery + VIDEO

Seznam surovin

PUB burger:

PUB chicken burger:

salát Coleslaw:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

PUB burger

Z mletého hovězího masa utvoříme placičku a pečeme na pánvi nebo na grilu cca 10 minut. Plátek slaniny orestujeme dokřupava. Rozpůlíme bulku a obě poloviny z obou stran prohřejeme, jemně opečeme.

Připravíme si též přílohu, fritujeme hranolky nebo si opečeme brambory. V mikrovlnné troubě ohřejeme cibulovou marmeládu - (znáte z receptu a videa "").

Naplníme opečenou bulku: opečenou vnitřní plochu potřeme hořčično-majonézovým dresinkem, položíme listy ledového salátu, na něj opečené hovězí maso a křupavý plátek grilované slaniny, podle chuti přidáme karamelizovanou cibuli a uzavřeme druhou opečenou polovinou bulky, popř. celé propíchneme špejlí. Podáváme s hranolky.

PUB chicken burger

Plátek kuřecího masa osolíme, okořeníme steakovým kořením a opečeme (na pánvi, na grilu). Obdobně opečeme z obou stran rozříznuté poloviny bulky.

Připravíme si salát Coleslaw: najemno nakrouháme polovinu hlávky zelí a promícháme s najemno nastrouhanou mrkví, 2 nakrájenými řapíky celeru, citronovou šťávou z poloviny citronu, vmícháme asi 4 lžíce majonézy (nebo nahradíme část za zakysanou smetanu), osolíme a dle chuti opepříme. K příloze opečeme brambory nebo fritujeme hranolky.

Naplníme opečenou bulku: spodní vnitřní plochu potřeme hořčičným dresinkem, položíme listy ledového salátu a plátky rajčete, opečené kuřecí maso, na ještě horké maso položíme plátek sýru čedar a nakonec vše završíme lžící salátu Coleslaw a uzavřeme druhou polovinou opečené bulky, spíchneme špejlí. Podáváme s hranolky.

Videopostup zde:

Hodnocení: 5,0/5

Hodnotilo: 1

Vaše hodnocení: 5

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...