Tebasaki - smažená kuřecí křidélka

Seznam surovin

Nálev:

Křidélka:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Křidélka osolte a opepřete. Dobře je promíchejte a dejte alespoň na 1 hodinu chladit, lépe přes noc. Sůl vytáhne z masa vlhkost a křidýlka se pak budou lépe smažit pěkně dokřupava. Během odležení masa si připravte nálev.

2. Na nálev spolu v mělkém kastrolu promíchejte cukr, sójovou omáčku, saké, zázvorovou šťávu a česnek. Na středním plameni ho uveďte do varu, aby bublal a karamelizoval. Opatrně přidejte ocet, směs vlijte do mísy a nechte vychladnout.

3. Křidýlka vyjměte z ledničky a co nejpečlivěji osušte. Obalte je ve škrobu a po částech smažte ve vyšší vrstvě rozpáleného oleje (asi 10 minut každou dávku). Po usmažení je hned ponořte do nálevu, který jim dodá lesklý - jakoby glazovaný - vzhled.

4. V míse posypte opečená křidýlka nasucho opraženými sezamovými semínky. Ihned je podávejte, jako příloha se nejlépe hodí kvalitní vařená rýže.

Poznámka k receptu

Populární jídlo, podávané v restauracích izakaya, se vyznačuje zvlášť křupavou kůrčičkou - dosáhnete jí uvedeným postupem. Křidýlka se ihned po usmažení omočí v pikantním nálevu.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...