Barevná střecha

Seznam surovin

Na oranžovou náplň:

Na zelenou náplň :

Na růžovou náplň:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Pórek rozebraný na listy důkladně propláchneme studenou vodou a 2 minuty povaříme ve vroucí osolené vodě. Vodu slijeme, pórek ihned zchladíme v ledové vodě a necháme na sítu odkapat. Trojúhelníkovou formu vyložíme fólií a listy pórku. Fólii i listy necháme přečnívat alespoň 5 cm přes formu.

Na oranžovou náplň vyšleháme tvarohový sýr s paprikou, chilli, solí, tvarohem a zakysanou smetanou na hladký krém a vmícháme do něj rozehřátou želatinu. Krém natřeme na dno (do špičky) formy, vrch uhladíme a poklademe obdélníčky chleba. Na zelenou náplň rozmixujeme brokolici s pomazánkovým máslem a česnekem. Vešleháme tvarohový a tavený sýr a ochutíme solí a pepřem. Krém rozetřeme na vrstvu chleba, uhladíme a opět zakryjeme chlebem.

Na růžovou náplň vyšleháme tvarohový a smetanový sýr, salámem a pepřem. Krém rozetřeme na vrstvu chleba, uhladíme, zakryjeme přečnívajícími listy pórku, zabalíme do fólie a zatížíme. Hotovou střechu necháme v lednici 3 hodiny tuhnout, pak opatrně vyklopíme, sejmeme fólii a krájíme ji na plátky.

Poznámka k receptu

Fólie se dobře vkládá do formy, když je v ní trošku vody. Přilepí se ke stěně a vodu pak jen vylijete.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...