CHLEBÍČKOVÉ PUZZLE

Seznam surovin

Základ¨:

Doplňky:

Speciální projekt:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Připravte doplňky: Vejce uvařte natvrdo – osolenou vodu přiveďte k varu, dejte do ní vejce a vařte 10 minut. Pak je zchlaďte ve studené vodě a oloupejte. V misce smíchejte nasekaný kopr se 100 g krémového sýra a podle chuti osolte. V další misce metličkou prošlehejte majonézu, med a hořčici a také podle chuti osolte (množství hořčice zvolte podle toho, jestli chcete mít výslednou medovou hořčici spíš nasládlou, nebo pikantní). Okurku nakrájejte na tenká kolečka, rukolu operte a osušte.

2. Všechny toastové chleby úhlopříčně rozpulte. Čtyři kousky namažte koprovým sýrem a poklaďte okurkou, čtyři namažte medovou hořčicí a poklaďte rukolou, další čtyři potřete kozím sýrem a posypte rozdrobeným vejcem. Necháme na vás, jestli rovnoměrně rozdělíte tmavé a světlé chleby, nebo vše necháte náhodě. Oba způsoby mají něco do sebe.

3. Připravte základy: všechny zbylé chleby potřete tenkou vrstvou krémového sýra, čtyři kousky poklaďte uzeným lososem a posypte sezamem, čtyři poklaďte bresaolou, posypte drceným pepřem a na poslední čtyři vyskládejte na tenké plátky nakrájené (nebo natrhané) kuřecí maso a posypte ho nasekaným sušeným rajčetem.

4. Všechny chlebové trojúhelníčky naskládejte na tác a odneste na stůl. Tahle hra nemá žádná pravidla, někdo si může dát lososa s koprovým sýrem a okurkou, jiný k němu zvolí medovou hořčici a kopr si dá k bresaole. Všechny kombinace jsou povoleny.

Poznámka k receptu

Letos se netrapte tím, jak se zavděčit chutím všech hostů. Udělejte jednoduše pár základních chlebíčků a připravte několik doplňků, ať si každý svůj kousek sestaví sám.

Občerstvení ve stylu puzzle je vtipné i praktické. Každý host dostane, co má nejraději.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...