Tvarohové taštičky se šunkou

Seznam surovin

Na náplň:

Na omáčku:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Z mouky, vajec a olivového oleje vypracujeme tuhé těsto. Rozdělíme ho na třetiny, každou zabalíme do mikrotenové fólie a necháme asi 30 minut odležet.

V misce rozmícháme tvaroh se smetanou a drobně nakrájenou bazalkou a šunkou a podle chuti osolíme. Každou část odleželého těsta rozválíme na pomoučeném válu na co nejtenčí plát a na polovinu každého plátu si naznačíme čtverce. Do jejich středu dáme lžičku tvarohové náplně, okraje čtverců potřeme po stranách lehce vodou, překryjeme je druhou polovinou každého plátu a okraje k sobě pevně přimáčkneme.

Cibulku opláchneme, necháme odkapat a nakrájíme na kousky. V kastrolu rozpustíme máslo, přidáme hrášek a nakrájenou cibulku, osolíme, opepříme, přidáme cukr a krátce orestujeme. Vše zalijeme studenou vodou, přidáme svazeček bylinek, přiklopíme a necháme přijít k varu. Pak pokličku odstraníme a zvolna vaříme asi 15 minut.

Vyndáme svazeček bylinek, omáčku rozmixujeme, podle potřeby přilijeme trochu vody, necháme
přejít varem a vmícháme estragon.

Naplněné pláty těsta nakrájíme na čtverce, vložíme je do vroucí osolené vody a vaříme asi 4 minuty. Vyjmeme je z vody, necháme odkapat a podáváme s teplou omáčkou.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...