Vánoční svíčičky

Seznam surovin

Na ozdobení:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Do mísy prosejeme mouku, cukr, prášek do pečiva, jedlou sodu a sůl. Vše promícháme, přidáme změklý margarín a když se směs spojí, přidáme podmáslí a droždí rozpuštěné ve lžíci teplé vody.
Vypracujeme hladké těsto, které rozválíme na pomoučeném válu na plát. Vykrájíme z něj formičkou malá kolečka, přeložíme je na plech vyložený papírem na pečení, vložíme do trouby vyhřáté na 160 °C a pečeme asi 6 - 8 minut. Upečená kolečka přeložíme pomocí tenkého plochého nože na rovnou podložku a necháme je vychladnout.

Upečená vychladlá kolečka potřeme na povrchu šípkovou marmeládou, slepíme je po pěti k sobě (vrchní kolečko necháme nepotřené) a necháme ztuhnout do druhého dne.

Čokoládovou polevu rozehřejeme ve vodní lázni a slepená kolečka (svíčičky) do ní částečně namočíme. Na špičku každé svíčičky přilepíme pomocí čokolády lískový ořech (jako plamínek) a vše necháme ztuhnout.

Poznámka k receptu

Lískové ořechy velmi snadno opražíte v troubě. Zapněte ji na 180 °C a vložte do ní na několik minut ořechy nasypané na plechu pokrytém papírem na pečení.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...