Slepenky

Seznam surovin

Na náplň:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

V míse smícháme hladkou mouku s cukrem, přidáme nakrájené změklé máslo, žloutky a špetku soli a vypracujeme hladké těsto. Rozválíme ho na pomoučeném válu rukama do tvaru válečku o průměru asi 3 cm, nakrájíme ho na plátky silné asi 3 mm a rozložíme je na plech vyložený papírem na pečení. Vložíme je do trouby vyhřáté na 175 °C a pečeme asi 10 minut. Upečené placičky ihned sundáme z plechu a necháme vychladnout.

Mléčnou čokoládu rozlámeme na kousky a opatrně rozpustíme v misce ponořené do horké vodní lázně. Přidáme k ní arašídové máslo a dobře promícháme.

Vychladlé placičky slepíme po dvou připravenou náplní, pomocí papírového kornoutku je ozdobíme linkami rozehřáté bílé čokoládové polevy, posypeme curkovými kuličkami a necháme zaschnout.

Poznámka k receptu

Placičky ozdobené barevnými kuličkami vypadají vesele a budou je milovat hlavně děti. Ovšem ozdobit je můžete i jinak. Zkuste je potřít čokoládovou polevou a posypat nasekanými nesolenými arašídy, které budou chuťově ladit s náplní připravenou z arašídového másla.

Hodnocení: 3,0/5

Hodnotilo: 1

Vaše hodnocení: 3

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...