Jahodové taštičky

Seznam surovin

Na náplň:

Na polevu:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

V míse rozetřeme droždí s cukrem. Vmícháme vejce a žloutky rozkvedlané ve vlažném mléce. Do směsi postupně zapracujeme mouku se špetkou soli, změklý tuk a vanilkovou tresť a vypracujeme středně tuhé těsto, které zakryjeme utěrkou a necháme na teplém místě 30 minut kynout.

Očištěné jahody nakrájíme na kousky a smícháme je s cukrem a kokosem. Vykynuté těsto rozválíme na pomoučeném válu na plát silný asi 1 cm, vykrájíme z něj kolečka a na půlku každého kolečka naneseme jahodovou směs.

Okraje těsta potřeme mlékem a půlku každého kolečka bez náplně přehneme přes půlku s náplní. Těsto na spojích pečlivě smáčkneme k sobě (například hroty vidličky), taštičky přeneseme na plech vyložený papírem na pečení a necháme ještě 15 minut kynout. Připravené taštičky potřeme navrchu žloutkem rozšlehaným s mlékem a pečeme 20 minut v troubě vyhřáté na 180 °C.

V misce utřeme moučkový cukr, horké máslo a citronovou šťávu, až vznikne hladká poleva. Upečené taštičky potřeme polevou, případně je ještě posypeme strouhaným kokosem a necháme zaschnout.

Poznámka k receptu

Nemáte-li rádi kokos, nahraďte ho drcenými lískovými oříšky.

Hodnocení: 5,0/5

Hodnotilo: 1

Vaše hodnocení: 5

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...