Palačinky se zmrzlinou

Seznam surovin

Na náplň:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Mouku, strouhaný kokos, mléko a vejce rozšleháme na hladké těsto, do kterého vmícháme sůl a rozpuštěné máslo. Na pánvi vytřené olejem upečeme z těsta 4 palačinky. Čtvrtinu zbylého těsta nalijeme jen na polovinu rozpálené pánve, pomalu ji nakláníme, aby k druhému okraji pánve steklo několik pramínků těsta, a tuto půlku palačinky upečeme obvyklým způsobem. Stejně upečeme ještě další tři půlky palačinek, všechny palačinky naskládáme na talíř a překryjeme fólií.

Mango zbavíme pecky, oloupeme, dužninu nakrájíme na kostičky a vložíme do rendlíku (nejlépe s nepřilnavým povrchem). Přidáme cukr, limetkovou šťávu a naběračku vody a vaříme na mírném ohni, dokud mango nezměkne a cukr se dokonale nerozpustí. Těsně před koncem přilijeme likér a necháme krátce přejít varem.

Celé palačinky potřeme mangovou směsí, stočíme je a každou nakrájíme na 5 špalíčků. Na čtyři talíře položíme vždy půlku palačinky, přidáme špalíčky, každou porci doplníme dvěma kopečky zmrzliny, zrnky granátového jablka a lístky máty a ihned podáváme.

Poznámka k receptu

Mango můžete nahradit jiným ovocem, které máte rádi, případně svou oblíbenou marmeládou nebo čokoládovým krémem.

Hodnocení: 5,0/5

Hodnotilo: 1

Vaše hodnocení: 5

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...