MANDLOVÉ CUPCAKES S KUŘÁTKY

Seznam surovin

Těsto:

Krém:

Na ozdobu:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Troubu předehřejte na 175 °C. Změklou Heru máslovou příchuť vyšlehejte s krupicovým cukrem do hladké pěny. Postupně přidejte vejce a mandlový extrakt. V míse prosejte mouku, kypřicí prášek a sůl. Do vyšlehané pěny přisypte polovinu moučné směsi a přilijte mléko. Krátce prošlehejte. Dosypte zbytek sypkých surovin a opražené mandlové lupínky. Ještě jednou důkladně prošlehejte.

2. Formu na muffi ny vyložte papírovými košíčky a rovnoměrně do nich rozdělte těsto. Pečte 17–20 minut, pak nechte vychladnout na mřížce.

3. Na krém vyšlehejte změklou Heru máslová příchuť s moučkovým cukrem dohladka. Na dno mísy dejte do jedné části Heru máslová příchuť a do druhé nasypte moučkový cukr, který promíchejte s vlažným mlékem. Pak vše ušlehejte do hladka. Smetanu s kousky čokolády rozpusťte v kastrůlku na hladkou hmotu. Nechte vychladnout a poté s mandlovým extraktem přidejte do ušlehané hery s cukrem. Důkladně promíchejte a nechte chvíli vychladit v lednici.

4. Krém plňte do sáčku, jímž na cupcakes stříkejte hnízda. Na ozdobení použijte mandle v čokoládě nebo v jogurtu. Z želé bonbonů vykrojte zobáčky a křídla a pomocí rozpuštěné čokolády je přilepte k mandlím. Ptáčky z mandlí vložte do hnízd a z tmavé čokolády udělejte oči. Hotové cupcakes nechte ještě pár minut ztuhnout v lednici.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...