Ořechový koláč

Seznam surovin

Na náplň:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Na válu smícháme mouku a kypřicí prášek a přidáme nakrájené změklé máslo, špetku soli a cukr. Nožem směs prokrajujeme, dokud nezačne tvořit drobné hrudky. Směs nožem nahrneme na hromádku, uprostřed utvoříme důlek, do kterého vyklepneme žloutek, a nožem jej prokrajováním ze strany na stranu vpracujeme do hmoty. Když se hmota začne spojovat, propracujeme ji rukama na vláčné tuhé těsto a necháme v chladu hodinu odpočinout.

Těsto rozválíme na pečicím papíru na plát silný asi 2,5 mm a přendáme jej do vymazané formy. Těsto propícháme vidličkou a položíme na něj pečicí papír, který zasypeme suchými luštěninami. Korpus vložíme do trouby rozpálené na 210 °C. Jakmile těsto začne zlátnout, snížíme teplotu na 160 °C a pečeme dalších 10 minut. Korpus vyndáme, a když trochu zchladne, opatrně vysypeme fazole, vyndáme pečicí papír a korpus vrátíme do trouby. Troubu přepneme pouze na spodní pečení a pečeme, dokud dno nemá stejnou barvu jako okraje. Upečený korpus necháme zchladnout.

Ořechy nakrájíme nahrubo a pražíme je nasucho na pánvi při střední teplotě tak dlouho, dokud nezačnou vonět. V míse vyšleháme vejce s cukrem a vmícháme do nich postupně rozpuštěnou čokoládu s vlažným mlékem. Nakonec do směsi vmícháme ořechy a naplníme jí korpus. Naplněný korpus dáme do trouby a pečeme při 140 °C ještě asi 30 minut.

Hodnocení: 5,0/5

Hodnotilo: 1

Vaše hodnocení: 5

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...