Brownies z červené řepy I

Seznam surovin

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Řepu oloupejte, nakrájejte na kostky, dejte do mísy, přikryjte potravinovou fólií a na 15 minut vložte do mikrovlnné trouby.

2. Troubu předehřejte na 180°C a hranatou formu o velikosti 30 x 20cm vyložte pečicím papírem. K ještě horké řepě přidejte na kousky nalámanou čokoládu a na kostky nakrájené máslo. Teplota řepy by je měla rozpustit. Pokud ne, ještě na chvíli dejte mísu do mikrovlnné trouby. Tyčovým mixérem řepu s čokoládou rozmixujte na hladkou směs a vmíchejte mouku.

3. Vejce s cukrem ušlehejte do světle žluté nadýchané pěny. Pomocí stěrky do ní opatrně vmíchejte směs řepy, másla a čokolády. Pracujte jemně, aby hmota neztratila objem. Směs dejte do formy a pečte 25 - 30 minut, okraje by měly být pevné, ale střed stále měkký a vláčný, při doteku se trochu chvěje.

4. Nechte vychladnout a podávejte nakrájené na kousky.

Poznámka k receptu

  • Dekadentně hříšný moučník, v němž si čokoláda s řepou dokonale notují a jehož příprava trvá jen chvíli. Odolejte pokušení a nepřidávejte žádné kakao. Nechte vyniknout rubínově rudou barvu řepy.
  • Pokud nevlastníte mikrovlnnou troubu, koláč upečete také, jen bude příprava o něco delší. Řepu uvařte a nastrouhejte, čokoládu rozpusťte ve vodní lázni, vše spojte a rozmixujte. Můžete využít i řepu pečenou.
  • Ingredience na formu 30 x 20 cm.

Hodnocení: 4,0/5

Hodnotilo: 1

Vaše hodnocení: 4

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...