Opilé dámičky

Seznam surovin

Na náplň:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Žloutky vyšleháme s polovinou cukru a citronovou kůrou do pěny. Vmícháme střídavě mouku a sníh ušlehaný z bílků, špetky soli a zbylého cukru, těsto rozetřeme na plech vyložený papírem na pečení ve vrstvě silné 2 cm a upečeme dorůžova při 180 °C.

Mezitím v jedné misce smícháme whisky, rozpuštěnou polovinu tmavé čokolády a polovinu másla. Ve druhé misce smícháme vaječný likér, rozpuštěnou polovinu bílé čokolády a zbylé máslo.

Upečený plát necháme zchladnout a vykrojíme z něj formičkou malá kolečka (celkem asi 40). Zbytek plátu rozsekáme v mixéru na moučku a do každého krému vmícháme lžíci moučky.

Čtvrtinu koleček potřeme krémem s bílou, čtvrtinu krémem s tmavou čokoládou, přilepíme na ně zbylá kolečka a necháme je ztuhnout v chladu. Kolečka – dámičky pak potřeme po obvodu zbylou čokoládou (polovinu bílou a polovinu tmavou) a necháme ztuhnout.

Povrch bílých dámiček zakápneme studeným čajem a tmavých dámiček kávou, necháme tekutinu vsáknout a vršky na závěr potáhneme rozehřátou zbylou čokoládou.

Hodnocení: 5,0/5

Hodnotilo: 1

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...