Kuřátkový dort + VIDEO

Seznam surovin

Na kuřátka:

Na korpus:

Na krém:

Na ozdobení:

  • bonbony (marshmallow, ve tvaru kytiček)
Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Nejdříve vyrobíme kuřátka na ozdobení. Do misky nasypeme želatinu, zalijeme ji studenou vodou a necháme asi 5 minut nabobtnat. Do kastrůlku nasypeme cukr, zalijeme ho vodou a na mírném ohni za stálého míchání zahříváme, až se cukr rozpustí. Přestaneme míchat a směs zahřejeme na teplotu asi 116 °C (pokud do ní ponoříme drátek s očkem a foukneme do něj, měly by se tvořit bubliny jako u bublifuku). Sirup odstavíme z ohně, pomalu ho přilijeme k nabobtnalé želatině a metličkou šleháme, dokud směs neprochladne. Pak směs vyšleháme elektrickým šlehačem, až tvoří špičky a drží tvar (trvá to 8 – 10 minut).

Mezitím do misky nasypeme krupicový cukr a po troškách do něj vmícháme žlutou práškovou barvu, až získá cukr požadovaný žlutý odstín. Připravenou našlehanou směs ihned naplníme do cukrářského sáčku s hladkou trubičkou o průměru asi 1,2 cm. Je důležité, aby sáček byl dost velký, abychom do něj mohli naplnit všechnu směs, jinak by mezitím začala osychat. Do misky s obarveným cukrem vytlačíme oválek široký asi 2,5 cm, který na konci lehce zvedneme jako ocásek. Na širším konci na něj vytlačíme kousek směrem k ocasu a pak nahoru jako tělíčko s hlavou a na jejím konci ho lehce vytáhneme jako zobáček. Kuřátko ihned celé posypeme pomocí lžičky žlutým cukrem, opatrně ho podebereme širokou špachtlí, přeneseme na plech vyložený papírem na pečení a necháme několik minut zaschnout. Stejným způsobem vytlačíme i zbylá kuřátka – mělo by jich být celkem 8 – 12. Nakonec kuřátkům uděláme oči pomocí špejle namočené v kakaovém prášku rozmíchaném s malou troškou vody. Pokud kuřátka nepoužijeme ihned, uložíme je do vzduchotěsné krabičky vyložené papírem na pečení, kde vydrží až 2 týdny.

Dále upečeme korpus. V míse vyšleháme vejce s cukrem do pěny. Přimícháme mouku smíchanou s práškem do pečiva, špetkou soli, mletými ořechy a skořicí a nakonec rozpuštěné zchladlé máslo.
2 Těsto nalijeme do vymazané a vysypané rozevírací dortové formy, vložíme do trouby vyhřáté na 160 °C a pečeme asi 35 - 40 minut. Korpus necháme ve formě krátce prochladnout, pak ho vyklopíme z formy a necháme dnem vzhůru zcela vychladnout.

Mezitím připravíme krém. Smetanu ušleháme se ztužovačem do pevné hmoty. Zašleháme do ní cukr a nakonec vmícháme mleté ořechy a po částech ořechový likér.

Vychladlý korpus seřízneme na vrchu do roviny a rozkrojíme ho podélně na dva pláty. Z vrchního vypouklého plátu vykrojíme menší kolečko a zeshora ho seřízneme. Spodní plát potřeme částí krému, zakryjeme ho vrchním plátem a celý dort kolem dokola potřeme další částí krému. Navrch položíme ke straně malý plát a potřeme ho také krémem.

Ztuhlý dort ozdobíme marshmallownovými kytičkami, které jsme překrojili nožem na půlky. Na závěr na dort položíme několik pěnových kuřátek.

Videonávod na domácí marshmallow:

Hodnocení: 4,7/5

Hodnotilo: 3

Vaše hodnocení: 4

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...