Citronový koláč

Seznam surovin

Těsto:

Krém:

Sněhová čepice:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Začněte přípravou těsta. V míse smíchejte mouku, mleté mandle a 12 g moučkového cukru. V další míse utřete máslo se 24 g moučkového cukru. Přidejte semínka z vanilkového lusku a zamíchejte. Do máslové směsi ve dvou dávkách vmíchejte suché ingredience a nakonec do těsta zapracujte žloutek. Vytvořte z těsta kouli, zabalte do potravinové fólie a nechte odpočinout v lednici.

2. Zatímco těsto odpočívá, předehřejte troubu na 160 °C. Těsto vyválejte, dejte do koláčové formy, zakryjte pečicím papírem a zasypte fazolemi, aby korpus během pečení nevyběhl. Pečte 16 minut, pak sundejte pečicí papír se zátěží a pečte, dokud korpus nezezlátne. Bude to trvat asi 12 minut. Korpus nechte vychladnout na mřížce.

3. V ledové vodě nechte nabobtnat želatinu. Ve středně velkém rendlíku smíchejte vejce s cukrem a do vzniklé směsi pomalu vmíchejte citronovou šťávu. Za stálého míchání vařte na středním plameni 3–5 minut, dokud směs nezhoustne. Odstavte z plamene a další minutu až dvě míchejte do lehkého vychladnutí.

4. Z želatiny vymačkejte přebytečnou vodu a vmíchejte ji do citronového krému. Tyčovým mixérem nakonec zašlehejte změklé máslo. Krém nalijte na korpus.

5. Nakonec připravte sněhovou pusinku meringue. Bílky s cukrem dejte do mísy a ve vodní lázni míchejte, dokud se cukr úplně nerozpustí, bílky neztratí svou vazkost a horká směs nezíská smetanovou konzistenci pivní pěny.

6. Horkou směs ihned přelijte do mísy robotu a šlehejte při nejvyšší rychlosti na tuhý sníh. Nechte chvíli zchladnout. Pomocí lžíce pak přikryjte vychladlý krém sněhovou čepicí. Tu pak lehce zapečte, buď pomocí flambovací pistole, nebo v troubě pod grilem.

Poznámka k receptu

Dezert se ve světě proslavil jako lemon meringue tart.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...