Dia košíčky I

Seznam surovin

Na krém:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Nesolené pistácie vsypeme do vroucí vody, necháme je přejít varem, sejmeme z ohně, scedíme a oloupeme. Rozložíme je na papírovou utěrku a na topení nebo v mírně ohřáté troubě usušíme a pak najemno umeleme.

Mouku prosejeme s cukrem, přidáme na kousky nakrájený tuk, promícháme, vmícháme žloutek a vytvoříme tužší těsto.

Těsto rozdělíme na 12 dílů, v dlaních z nich uválíme kuličky a každou vmáčkneme po obvodu do tukem vymazaných košíčků. Košíčky necháme v lednici 40 minut odpočinout a pečeme v troubě vyhřáté na 180 °C 15 minut dozlatova. Ještě horké košíčky vyklepneme z forem a necháme na mřížce vychladnout.

Na krém vyšleháme máslo s náhradním sladidlem do pěny. Přilijeme dia čokoládu a za stálého šlehání vmícháme umleté oříšky. Krém necháme v lednici 20 minut ztuhnout, pak jej přendáme do cukrářského sáčku s ozdobně řezanou trubicí a nastříkáme do připravených košíčků. Moučník necháme hodinu vychladit.

DIA - 217 sacharidů na 12 košíčků.

DIA NÁHRADY: za moučkový cukr do těsta 35 g sypkého sladidla Cukren, za moučkový cukr v krému 20 g sypkého sladidla Cukren a za bílou čokoládu 50 g dia bílé čokolády


DIA TIP: Připravte košíčky s rychlým dia krémem. Tvaroh prošlehejte se sójovou šlehačkou a lžičkou umělého sladidla, zapracujte najemno umleté oříšky a dia čokoládový topping.

Poznámka k receptu

Připravte košíčky s rychlým dia krémem. Tvaroh prošlehejte se sójovou šlehačkou a lžičkou umělého sladidla, zapracujte najemno umleté oříšky a dia čokoládový topping.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...