Zdobené máslové sušenky

Seznam surovin

Na sušenky:

Na bílkovou polevu:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Změklé máslo šlehejte do světlé pěny, postupně přisypávejte cukr a šlehejte tak dlouho, dokud se krystalky v másle nerozpustí. Přidejte vanilkový extrakt a vejce. Smíchejte obě mouky a postupně je přisypávejte. Rychle zpracujte těsto, zabalte do potravinové fólie, uložte do lednice a nechte přes noc odpočinout.

2. Odpočinuté těsto rozválejte na lehce pomoučené pracovní ploše na tloušťku asi 0,5 cm. Vykrajujte libovolné tvary, přeneste na plech vyložený pečicím papírem a uložte do lednice. Pokračujte, dokud nespotřebujete všechno těsto. Chlazení je důležité proto, aby se sušenky v troubě neroztekly, takže tento krok nevynechejte. Zatímco se těsto chladí, rozehřejte troubu na 180°C.

3. Studené sušenky vložte do vyhřáté trouby a pečte podle velikosti tvarů 10 - 15 minut. Po upečení nechte vychladnout nejlépe na mřížce.

Recept na Zdobení sušenek najdete zde

Poznámka k receptu

  • Máslové sušenky zdobené bílkovou polevou jsou krásné a skvěle chutnají. Jedná se tedy o dobrotu a dekoraci v jednom. A také hezký dárek pro koledníky. Jen potom hrozí, že se k vám nejspíš budou vracet.

  • Ingredience na 50 malých sušenek.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...