KOBLIHY S OVOCNÝM KRÉMEM

Seznam surovin

  • těsto 660 gramů (základní brioškové 660-720g)
  • olej (na smažení)

Krém:

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

1. Nejprve připravte náplň, aby měla čas ztuhnout. Ovoce vsypte do rendlíku a nechte chvilku povolit na mírném plamenu, dokud nepustí šťávu. Tu slijte a rozšlehejte s vejci a cukrem (neměla by ale být horká). V jiném hrnci rozpusťte máslo a za stálého míchání přilijte vaječnou směs. Vařte, dokud směs nepřipomíná pudink, pak ji stáhněte z plotny a přepasírujte přes sítko, abyste se zbavili případného sraženého bílku.

2. Z připraveného vychlazeného brioškového těsta odvažte 12 kousků po 55–60g a z každého uválejte kuličku. Posaďte je do hlubokého plechu vysypaného moukou, přetáhněte potravinářskou fólií a nechte kynout, dokud nezdvojnásobí objem, trvá to 4–8 hodin. Případně těsto můžete vyválet na 1,5 centimetru silný plát, koblihy vykrájet a dál postupovat stejně.

3. Rozpalte olej na smažení. Ideální je fritéza, protože v ní snadno udržíte teplotu 170–180°C, ale poslouží i hrnec nebo hluboká pánev. Vrstva oleje by měla být poměrně vysoká – koblihu byste do něj měli ponořit skoro celou. Koblihy smažte asi 2–3 minuty z každé strany a pak je odložte na papírovou utěrku, aby odsála přebytečný tuk. Ještě horké je obalte v krupicovém cukru nebo počkejte, až zchladnou, a posypte je moučkovým cukrem.

4. Nakonec je propíchejte nožem a plňte vybranými náplněmi. Minimum je 30g náplně, ideálně ale tolik, kolik váží celá kobliha. Takhle je plňte, dokud jsou ještě horké, náplň totiž nadýchané těsto stlačí ke straně. Plnit můžete připraveným krémem nebo čokoládovou ganache, žloutkovým krémem nebo třeba krémem z černého rybízu.

Poznámka k receptu

Na kvasové koblihy dostanete chuť, už když kynou. Naplněné džemem nebo krémem vyvolají na tváři blažený úsměv a následnou závislost.

KYNUTÍ 4–8 HODIN

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...