Košíčky s lososem a brokolicí

Seznam surovin

Nákupní seznam na e-mail

Postup přípravy

Lososa zbavíme kůže, nakrájíme na kousky, osolíme, opepříme, promícháme a necháme v chladu proležet. Brokolici krátce spaříme ve vroucí osolené vodě, zprudka zchladíme ledovou vodou a necháme odkapat.

Asi 6 kulatých formiček o průměru 10 cm lehce vytřeme máslem. Těsto rozválíme na plát silný asi 2 mm (nejlépe mezi dvěma pruhy potravinářské fólie). Z těsta vykrojíme kruhy o 6 cm větším průměru, než je průměr horní části formiček, vložíme je do formiček, těsto přimáčkneme od středu k okrajům a přesahující okraje odřízneme. Dno formiček zakryjeme kolečky papíru na pečení, zasypeme je suchými fazolemi a zapečeme asi 6 minut při 200 °C. Když těsto ztuhne, dopečeme ho ještě zespodu 8 minut při 180 °C.

V míse smícháme smetanu s vejci a solí. Po prochladnutí z formiček vysypeme fazole, odstraníme papír a na dno rozdělíme kousky lososa a brokolici. Náplň zalijeme 4/5 smetanové zálivky a zapečeme 15 minut při 150 °C. Pak vše zalijeme sýrem smíchaným se zbylou zálivkou, zapečeme ještě 10 minut, zvýšíme teplotu na 190 °C a krátce dopečeme dozlatova.

Recept na slané křehké těsto najdete zde.

Nehodnoceno

Hodnotilo: 0

Zatím nebylo hodnoceno

Komentáře k receptu

Načítám komentáře...